Dożynki Gminno-Parafialne 2023

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH

Dożynki, dożynki

wieniec dożynkowy

posprzątali chłopi zboża

uczcić trzeba plony.

Przychodzicie do Pana

przed Jego ołtarze

świeże bochny,

składacie Mu w darze.

Dożynki, Święto Plonów,

  • Chleb upieczony z tegorocznych zbóż,
  • Wieńce Dożynkowe, ludowe stroje w połączeniu z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych-
  • Pięknie udekorowane stoiska z pysznym poczęstunkiem
  • Występy artystyczne
  • Sesja zdjęciowa
  • Niezbędny dla roślin deszczyk
  • Dobra zabawa na dechach w miłej atmosferze

To wszystko stanowiło wspaniałe zwieńczenie trudu pracy rolników w niedzielę 3 września 2023 roku na Dożynkach Gminno Parafialnych w Zakrzówku. Dożynkowe święto rozpoczęła dziękczynna Msza Święta, którą w kościele pw. Św. Mikołaja w Zakrzówku koncelebrowali: Proboszcz Parafii ksiądz dziekan Dariusz Ziółkowski, oraz duchowni z sąsiednich parafii – ksiądz Marek Gładkowski Proboszcz Parafii w Sulowie i ksiądz Marek Goch Proboszcz Parafii w Bożej Woli, homilię wygłosił ksiądz Konrad Koczan. Po eucharystii korowód dożynkowy prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą w Zakrzówku oraz druhów strażaków z OSP Zakrzówek Wieś, który tworzyły wieńce dożynkowe z 12 sołectw, Wójtem Gminy i Starostami dożynek, Księżmi, zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami władz samorządowych, członkami KGW, Radnymi Gminy Zakrzówek i mieszkańcami Gminy przeszedł na stadion. uroczystość rozpoczął ceremoniał składania wieńców dożynkowych na ręce Wójta Gminy Zakrzówek i Przewodniczącej Rady Gminy Zakrzówek. Z tej okazji Zespół Śpiewaczy „SULOWIACY” odśpiewał pieśń obrzędową: „OTWÓRZCIE NAM TU WROTA”. Oficjalną część uroczystości stanowił obrzęd chleba. Bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż przekazali na ręce gospodarza Gminy Wójta Józefa Potockiego starostowie dożynek Pani Dorota Flis i Pan Dominik Bielak. Chleb pobłogosławił ksiądz dziekan Dariusz Ziółkowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczno rozrywkową . Dziękujemy serdecznie lokalnym artystom, którzy uświetnili to wydarzenie swoimi występami. Dziękujemy Gminnej Orkiestrze Dętej w Zakrzówku, Zespołowi Sulowiacy, Zespołowi Och Baby, Zespołowi Czar Seniora z Wilkołaza, Zespołowi Ach Dziewczyny. Ogromne brawa dla Błękitnych Korali za wspaniały występ. Dziękujemy zespołowi Nostress za świetną potańcówkę na dechach. Kapeli Podwórkowej Stah z Werbkowic za fajny klimat.

Dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń oraz Sołectwom za przygotowanie pięknych stoisk, przepełnionych przepysznym jedzeniem i daniami wykonanymi specjalnie na tę okoliczność. KGW Studzianki kłaniamy się nisko za pyszny obiad. Dziękujemy również OSP z Zakrzówka Wsi i Rudnika Pierwszego za zaangażowanie i współpracę. Dziękujemy GSPZPOZ w Zakrzówku, że jak zawsze tak i w tym dniu zadbali o nasze poczucie bezpieczeństwa i zdrowie. Gorące podziękowania kierujemy w stronę Pani Anny Pudło za ogromną pomoc w przygotowaniu do uroczystej Mszy Świętej. Gratulujemy byłym Sołtysom i życzymy zasłużonego odpoczynku.

Dziękujemy Sponsorom, którzy udzielili nam wsparcia finansowego:

1. Przedsiębiorstwo Wod-Bud

2. Ekoland

3. Rudnik TUMAY Andrzej Marzec

4. Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej oddział w Zakrzówku

5. Firma Budowlana Mariusz Kot

6. Anonimowemu darczyńcy

7. Spółdzielnia Rolniczo Handlowa „Jutrzenką” w Zakrzówku

Dziękujemy naszym gościom i Mieszkańcom Gminy Zakrzówek za wspólne świętowanie

Święto Plonów uznajemy za bardzo udane. Drodzy rolnicy, jeszcze raz dziękujemy, jesteśmy wdzięczni za Wasz trud i za to, że wspólnie mogliśmy cieszyć się z Wami tegorocznymi plonami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Fot. w wydarzeniu na Facebooku: Pan Stefan Stypułkowski, Pani Anna Bielak G

Fot. w fotorelacji: Pan Dariusz Wajs

Link do wydarzenia na Facebooku

Fotorelacja z wydarzenia