Zespoły działające przy CKiB

ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2023

„Błękitne Korale”

Młodzieżowa grupa folkowa powstała w 2016 roku przy GDK w Zakrzówku. Od 2021 roku działająca przy CKiB w Gminie Zakrzówek. Propaguje muzykę ludową naszego regionu, ale sięga również po utwory z innych terenów naszego kraju. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień na różnego rodzaju przeglądach i konkursach. W roku 2018 zespół reprezentował nasz powiat i gminę na Ogólnopolskim Festiwalu Dziecko w Folklorze w Baranowie Sandomierskim, natomiast w 2019 roku wystąpił na Ogólnopolskim Festiwalu Folklor na Bank w Brańsku oraz wydał płytę i nagrał cztery teledyski studyjne w TV LUBELSKA. Do 2021 roku grupa działała pod kierownictwem Pana Tomasza Skrzypka, który był również inicjatorem jej powstania.

Od 2022 roku w nowym składzie wraz z nowym prowadzącym Panem Marcinem Mączką.

Gminna Orkiestra Dęta

Orkiestra działająca od stycznia 2022 roku pod batutą Pana Pawła Chodóra. Obecnie liczy 20 osób.

„Akrobaki”

Grupa akrobatyczna pod opieką instruktora Pani Darii Just działająca od października 2019 roku. Dziewczynki prezentują swoje umiejętności na uroczystościach gminnych i nie tylko.

„Ach Dziewczyny”

Zespół skupiający kobiety, które połączyła pasja do śpiewania. Powstał pod koniec 2021 r. Jest prowadzony przez instruktora Pana Marcina Mączkę.

„Och Baby”

Grupa kabaretowo-śpiewacza powstała przy ówczesnym Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku w 2012 roku. Zespół liczy obecnie 16 osób, tworzą go Panie, którym akompaniuje na akordeonie Pan Zygmunt Młynarski. Grupa uczestniczy w organizowanych przeglądach twórczości zespołów ludowych, seniorów, gdzie była nagradzana za swoją twórczość. W roku 2014 w XV Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów dotarła do finału wojewódzkiego etapu konkursu.

Uświetnia swoimi występami lokalne uroczystości i spotkania organizowane na terenie gminy Zakrzówek oraz powiatu kraśnickiego. Bierze udział w wernisażach Galerii Jednej Ściany w Zakrzówku, której zapewnia część artystyczną. Stale ubogaca swój repertuar sięgając do tradycji.