O nas

Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek mieści się w wielofunkcyjnym budynku, ulokowanym w centrum miejscowości. Swoją działalność kulturalną zainaugurowało jako Gminny Dom Kultury w styczniu 2012 roku. Dotychczasowa aktywność mieszkańców Zakrzówka i okolicznych miejscowości w obszarze szeroko pojętej kultury skupiała się wokół Gminnej Biblioteki Publicznej, działających Kół Gospodyń Wiejskich oraz w szkołach z terenu gminy.

Centrum Kultury, ze względu na szeroką ofertę programową, dogodną lokalizację oraz dobre warunki lokalowe staje się nowym miejscem spotkań i rozrywki dla lokalnych społeczności. Swoją ofertę kieruje do dzieci, młodzieży (młodzieżowe grupy artystyczne, grupa taneczna, orkiestra dęta, zespoły wokalne, „Pracownia Orange”) oraz osób starszych (działa Klub Seniora, Gminna Rada Kobiet, Klub Kobiet Aktywnych). W budynku swoją siedzibę ma także Galeria Jednej Ściany. Tu prezentują swoje prace artyści tworzący malarstwo abstrakcyjne i realistyczne, ekslibrysy, linoryty, pastele, fotografie, ikony, batiki akwarele i malarstwo olejne. Wystawy w Galerii odbywają się cyklicznie, rozpoczynają się wernisażami.

W CKiB w Gminie Zakrzówek wydawany jest bezpłatny biuletyn informacyjny „Wieści Zakrzowieckie”.

Od 1 czerwca 2021 roku Gminny Dom Kultury w Zakrzówku został połączony z Gminną Biblioteką Publiczną w Zakrzówku. W wyniku połączenia tych instytucji powstało Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek. Wszystkie formy aktywności, bogatą ofertę kulturalną można śledzić w naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej Centrum. Czekamy na Państwa w Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek. Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki.