Dożynki Gminno-Parafialne w Zakrzówku – podsumowanie

Święto Plonów było okazją do okazania szacunku i wdzięczności rolnikom za ciężką pracę wykonaną na pożytek sobie i innym jak również czasem zasłużonego odpoczynku. Drodzy rolnicy, jesteśmy wdzięczni za Wasz trud i za to, że wspólnie mogliśmy cieszyć się z Wami tegorocznymi plonami. Dożynki są Waszym świętem, ale mają również przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb.

Niedzielną uroczystość rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Zakrzówku. Następnie wszystkie wieńce dożynkowe zostały przewiezione na Stadion Sportowy w Zakrzówku, gdzie odbyła się dalsza część programu: występ Gminnej Orkiestry Dętej, Prezentacja Wieńców Dożynkowych, Wręczenie podziękowań i nagród za przygotowanie Wieńców.

Równie ważnym elementem Dożynek jest chleb. W naszym kraju jest on szczególnym symbolem urodzaju i dostatku, szacunku i oddania. To nieodłączny element polskiej gościnności i dzielenia się z drugim człowiekiem. Chleb z tegorocznych plonów przekazali na ręce gospodarza Pana Józefa Potockiego Wójta Gminy Zakrzówek oraz Przewodniczącej Rady Gminy Pani Agnieszki Makuch starostowie dożynek – Pani Malwina Zuń i Pan Karol Siemiński. Chleb pobłogosławił Dziekan Proboszcz Parafii Ksiądz Dariusz Ziółkowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozpoczęcie części rozrywkowej – Pożegnanie Lata. Dziękujemy serdecznie lokalnym artystom, którzy uświetnili to wydarzenie swoimi występami. Dziękujemy Gminnej Orkiestrze Dętej działającej przy CKiB w Gminie Zakrzówek, Zespołowi Sulowiaki, Zespołowi Och Baby, Zespołowi Rudniczaki, Zespołowi Ach Dziewczyny, Pani Annie Ruśniarczyk.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym Facebooku.
Fot. IloveZaksa, Sylwester Smyl, Sławomir Głaz, Anna Bielak Głąb


Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji na profilu IloveZaksa: Msza Święta | Część festynowa na stadionie


Dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń oraz Sołectwom za przygotowanie pięknych stoisk, przepełnionych przepysznym jedzeniem i daniami wykonanymi specjalnie na tę okoliczność. Dziękujemy również OSP z terenu gminy za zaangażowanie i współpracę.

Zwieńczeniem imprezy był koncert Kapeli Spod Rubani, Pokaz Ognia Fundacja Sztukmistrze oraz koncert Gwiazdy Wieczoru – Zespołu NEWS.

Dziękujemy Sponsorom, którzy udzielili nam wsparcia finansowego:

  1. Rudnik TUMAY
  2. Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej oddział w Zakrzówku
  3. Apteka Elżbieta Trześniewska
  4. Firma WKW
  5. Firma Baufortis
  6. Spółdzielnia Rolniczo Handlowa „Jutrzenką” w Zakrzówku
  7. Ciołek Wiesława Usługi Remontów