41. Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje gminne i powiatowe

13 maja 2022 r. w CKiB w Gminie Zakrzówek odbyły się gminne eliminacje do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Uczestnicy to dzieci ze szkół podstawowych. W eliminacjach gminnych wzięło udział 5 szkół podstawowych z naszej gminy i były to: Publiczna Szkoła Podstawowa z Zakrzówka, Publiczna Szkoła Podstawowa z Bystrzycy, Publiczna Szkoła Podstawowa z Rudnika Drugiego, Publiczna Szkoła Podstawowa z Sulowa oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Majdanu Grabina. Przed publicznością, na szczeblu gminnym łącznie wystąpiło 27 osób. Konkurs obejmuje 3 kategorie wiekowe i są to kat. kl. I-III, IV-VI, VII-VIII.

Do etapu powiatowego nominacje otrzymali:
– w kategorii kl. I-III: Bartłomiej Ligaj, Olga Rozmus-
w kategorii kl. IV-VI: Juliusz Domarecki, Łucja Winiarska
– w kategorii kl. VII-VIII: Aleksandra Piekarz, Karolina Piekarz

Brawo! Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Serdecznie dziękujemy za udział. Dziękujemy również nauczycielom ze szkół podstawowych za przygotowanie dzieci do konkursu, a nominowanym życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych w Dzierzkowicach.

Fotorelacja na naszym Facebooku


17 maja 2022 r. pięciu uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Zakrzówek przystąpiło do powiatowych eliminacji w 41. Małym Konkursie Recytatorskim. Ponad 30-stu uczestników zaprezentowało swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami i instruktorami. Na szczeblu powiatowym w kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobył Juliusz Domarecki reprezentując PSP w Zakrzówku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział i zapraszamy do zgłaszania się w przyszłym roku.

Fotorelacja na naszym Facebooku