Zakrzowieckie kobiety – Kuferek wspomnień

Niebawem bo 8 marca będziemy świętować Dzień Kobiet – dzień uznania i szacunku oddany wszystkim kobietom. Święto obchodzone jest corocznie od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909. Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzimy od 1975. A gdyby tak tym razem przywołać wspomnieniami kobiety ważne i kojarzone z Gminą Zakrzówek i otworzyć kuferek wspomnień w dniu ich święta?

Planując święto kobiet, chcemy w tym roku wspomnieć wszystkie panie, które na różne sposoby związały się z naszą Gminą. Każda kobieta, która pozostawiła swoje ślady na ziemi zakrzowieckiej zasługuje na nasze uznanie. Otwierając kuferek wspomnień, pragniemy uczcić ich pamięć i podzielić się ciepłymi wspomnieniami o osobach, które miały wpływ na naszą lokalną społeczność na przestrzeni lat. Zachęcamy państwa do wzięcia udziału w akcji. Niech nasze wspomnienia staną się częścią dziedzictwa Zakrzówka z okazji 600-lecia. Przypominają nam o niezwykłych kobietach naszej Gminy.

Kartkę z nazwiskiem i opcjonalnym wspomnieniem można wrzucić do kuferka, który będzie wystawiony w bibliotece Centrum Kultury i Bibliotek w Zakrzówku lub przesłać na naszego maila (ckibzakrzowek@gmail.com) albo messangera.