Warsztaty bębniarskie – rekrutacja

Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek serdecznie zaprasza do zapisów na warsztaty bębniarskie.

Warsztaty bębniarskie dla dzieci to propozycja wyrażenia siebie w najprostszej i jednej z najstarszych form wspólnego muzycznego świętowania jaką jest krąg bębniarski. Zabawa przy akompaniamencie rytmów granych na djembe wspiera rozwój sfery emocjonalnej, ruchowej i słuchowej. To świetny sposób na naukę współdziałania i współpracy w grupie. Bębnienie na djembe jest dobrą propozycja dla dzieci, ponieważ poprawia koordynacje ruchową, a także zachęca do koncentracji w sposób radosny i niefrustrujący.

Składowe kręgu bębniarskiego to: współpraca, szacunek, cierpliwość i radość ze wspólnego grania. Każda osoba w kręgu jest tak samo ważna i wartościowa. Skupimy się na integracji, poznawaniu instrumentów i nauce prostych rytmów i piosenek. Dzieci dowiedzą się skąd pochodzą bębny djembe i dun duny, jak są zbudowane i nauczą się podstawowych uderzeń – bas i ton.

Bębny djembe to energia. To ruch, zabawa, taniec i niekończące się pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Podczas zajęć każde z dzieci ma zapewniony instrument djembe do gry. Ponadto na każdych zajęciach grupa dodatkowo poznaje inne instrumenty perkusyjne (dunduny, bęben obręczowy, agogo, berimbau, cuice itd.)

Zajęcia poprowadzi Sylwia Lasok – wokalistka grupy Wadada, kompozytorka, bębniarka i animatorka kultury. W pracy z grupą stawia na walor integracyjny, wynikający z bycia w kręgu bębniarskim, improwizację. Podąża za energią grupy i byciem w rytmie „tu i teraz”.

Szczegóły i zapisy pod nr tel.: 81 825 38 49.