Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości – relacja

Uroczystości rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Święta w intencji Ojczyzny, odprawianą przez ks. Dariusza Ziółkowskiego Proboszcza Parafii pw. Św. Mikołaja w Zakrzówku. Po mszy odbył się Przemarsz na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakrzówku, gdzie złożono kwiaty i wieńce. Został odczytany Apel Pamięci przez ks. Dariusza Ziółkowskiego Proboszcza Parafii pw. Św. Mikołaja w Zakrzówku, a Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna im. Płk. Zieleniewskiego Majdan Obleszcze oddała salwę honorową.

Historię drogi do niepodległości przybliżył w swoim przemówieniu Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki. O oprawę muzyczną Mszy Świętej i wydarzeń na Placu Głównym zadbali: Gminna Orkiestra Dęta działająca przy CKiB prowadzona przez Pana Pawła Chodóra, Zespół Wokalny działający przy CKiB prowadzony przez Pana Marcina Mączkę.

Dziękujemy Proboszczowi Parafii pw. Św. Mikołaja w Zakrzówku ks. Dariuszowi Ziółkowskiemu za odprawioną uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Dziękujemy Wójtowi Gminy Zakrzówek Panu Józefowi Potockiemu za objęcie wydarzenia honorowym patronatem, GRH im. Płk. Zieleniewskiego Majdan Obleszcze za przygotowany Apel Pamięci i oddaną salwę honorową, Ochotniczym Strażom Pożarnym i Pocztom Sztandarowym, Dyrektorom, nauczycielom i uczniom ze szkół z terenu naszej gminy za udział w uroczystości i złożenie wieńców.

Fotorelacja na NASZYM FACEBOOKU oraz na ILOVEZAKSA

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za wspólne świętowanie i udział w tegorocznych Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.