Moja mama jest ANIOŁEM – z nią mogę wszystko!

Za nami przepiękny, inspirujący wieczór pełen wrażeń, emocji, bliskości i uśmiechu 😊💙. W tym roku Dzień Matki w CKiB celebrowaliśmy w nieco inny sposób niż zazwyczaj, bo postawiliśmy na wspólne aktywności mam i ich dzieci. Świętowanie rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej warsztatami malarskimi, na których mamy wraz ze swoimi pociechami malowały obrazy 👩‍👧‍👦🎨. Efekty ich pracy można było zobaczyć na specjalnie przygotowanej wystawie podczas wczorajszej uroczystości.

Spotkanie autorskie z Panią Dorotą Szczepańską, której tomik wierszy stał się inspiracją do tytułu tego wydarzenia, było pierwszą z niespodzianek, jakie przygotowaliśmy specjalnie na to święto. Autorka podzieliła się z nami historiami z początków tworzenia, pięknymi momentami i trudami związanymi z pracą poety oraz odpowiedziała na pytania publiczności ✍️📜. Łucja Winiarska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku, zinterpretowała jeden z wierszy poetki.

Swój popis wokalny dał zespół śpiewaczy Ach Dziewczyny, który wykonał dla zgromadzonych trzy chwytające za serce utwory 🎤🎶❤️. Ostatnią z piosenek zaśpiewaliśmy dla mam wspólnie z grupą. Wyszło magicznie! ✨

Chwilę później na scenie pojawiły się dwie akrobatki, podopieczne Pani Darii Just, które zaprezentowały wspaniały pokaz akrobatyczny. Następnie dołączyły do nich pozostałe członkinie grupy Akrobaki, prezentując zdumiewające figury akrobatyczne 🤸‍♀️🤸‍♀️. Do wspólnych ćwiczeń zaprosiły też swoje mamy, które z najwyższą starannością wykonały część tego, z czym na co dzień mają styczność uczniowie Pani Darii.

Duet taneczny z CKiP w Kraśniku 💃🕺 – Maja i Maks – dosłownie porwali publiczność do tańca, prezentując kilka krótkich acz intensywnych układów tanecznych. Dla złapania chwili oddechu na scenie pojawili się wokaliści CKiB 🎤, których śpiewu uczy trener wokalny – Pan Paweł Cieliczko. Ania Brzezina zaśpiewała nostalgiczny utwór Wioletty Willas – „Mamo”. Swoim wykonaniem sprawiła, że niejednej osobie na dłuższą chwilę zaszkliły się oczy. Później w rytm piosenki „Już taki jestem zimny drań” publiczność porwał Krzyś Wieleba.

Pozostając w klimacie muzyki rozrywkowej, na estradę powrócili tancerze z ekspresyjnym tanecznym show, które zawierało w sobie również przyspieszony kurs podstawowych kroków cha-chy. Na koniec wspólnie z mamami i dziećmi zaprezentowali rezultaty swoich zmagań 💃🕺🌟.

Jako zwieńczenie Święta Dnia Matki, Pan Piotr Kunikowski z pizzerii „U Boryny” przygotował na naszych oczach włoski specjał – pizzę 🍕. Bez zawahania przyznajemy, że jest on mistrzem w swoim fachu! Serdecznie dziękujemy mu za smakowity poczęstunek oraz możliwość obserwowania jego pracy. Dla dzieci i dorosłych był to z pewnością przemiły akcent wczorajszego wydarzenia.

Cieszymy się, że w tak cudownym gronie mogliśmy wspólnie świętować tak ważny dzień! 🌺 Dziękujemy wszystkim za obecność, a Wam, drogie mamy, z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze 💖.

Fotorelacja dostępna na naszym Facebooku.