Kwesta na renowację nagrobków – wynik

1 listopada 2022 r. na Cmentarzu w Zakrzówku przeprowadzona została kwesta na rzecz renowacji znajdujących się na nim zabytkowych nagrobków. Rezultatem dotychczasowych zbiórek jest renowacja kilku najstarszych pomników.

Dziękujemy serdecznie Dyrektorom Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zakrzówek, nauczycielom, uczniom i wolontariuszom ze Szkół Podstawowych z Sulowa, z Rudnika Drugiego, ze Studzianek, z Majdanu-Grabina, z Bystrzycy i z Zakrzówka. Dziękujemy delegacjom z KGiGW Majdan-Grabina Trześniarze, KGW Zakrzówek, KGW Bystrzyca. Dziękujemy Panu Dariuszowi Wajsowi i Archiwum Społecznemu Dawny Zakrzówek i okolice za pomoc w organizacji i kwestowanie. Dziękujemy Wójtowi Gminy Zakrzówek Panu Józefowi Potockiemu za objęcie akcji honorowym patronatem oraz za kwestowanie wraz z delegacją pracowniczą z Urzędu Gminy. Dziękujemy również wszystkim pozostałym wolontariuszom zaangażowanym w akcję.

Dzięki hojności darczyńców i okazane wsparcie renowacji zabytkowych nagrobków zebrano 6 404,93 zł.

Środki zostaną w całości wpłacone na rachunek bankowy Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego oraz zostanie przekazany protokół otwarcia puszek i przeliczenia pieniędzy podpisany przez komisję liczącą.

Dziękujemy!

Zdjęcia z kwesty do zobaczenia na naszym Facebooku.

Przepraszamy, że nie wszyscy wolontariusze zostali sfotografowani i uwiecznieni na 1-listopadowej kweście. Liczymy na Państwa zrozumienie.