Konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”

Startuje IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Przewidziana pula tegorocznych nagród to ponad 65 tys. zł. Dodatkowo laureat I miejsca w finale zyska możliwość wyjazdu przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w UE.

Zgłoszenia należy wysyłać drogą elektroniczną do 5 maja 2024 r. poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem: https://www.kupujswiadomie.gov.pl/formularz-bitwa-regionow/

Więcej informacji na stronie: www.bitwaregionow.pl

Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.