Dzień Papieski – relacja

„Habemus Papam” – tych słów nigdy nie zapomnimy. Odbijają się echem w naszych sercach i wspomnieniach. Po raz pierwszy papieżem został Polak. Od tej chwili upłynęło już tyle lat, ale my wciąż pamiętamy ten październikowy dzień.

Przepiękna uroczystość była okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniami, które nigdy nie tracą na ważności. W ten sposób w niedzielę podziękowaliśmy Ojcu Świętemu za jego poświęcenie, oddanie i miłość.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA NA NASZYM FACEBOOKU

Współorganizatorami tegorocznego Dnia Papieskiego było Koło Gospodyń Wiejskich ze Studzianek-Kolonii oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Zakrzówku. Serdecznie dziękujemy za okazałe wsparcie i pomoc w organizacji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Zakrzówku, którą odprawił ks. dziekan Dariusz Ziółkowski – proboszcz Parafii.

Dzień Papieski zorganizowany w CKiB miał na celu ubogacić nas myślą Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II, naszego Ojca, który był i jest Wielkim Autorytetem, zawsze obecnym w naszym sercu, pamięci i życiu. By wspomnienie o Ojcu Świętym na nowo nas odżyło, wsłuchaliśmy się i wróciliśmy wspomnieniami do Karola Wojtyły i jego drogi do Piotrowego Tronu od dzieciństwa do ostatnich chwil życia. Te treści zawarte były w przygotowanym montażu słowno-muzycznym, który skłonił nas wszystkich do refleksji. Podczas uroczystości miało miejsce wystawienie relikwii Jana Pawła II z Parafii św. Antoniego Padewskiego w Bożej Woli.

O oprawę muzyczną zadbał Wokalny Zespół Kobiecy „Ach Dziewczyny”, Gminna Orkiestra Dęta działająca przy CKiB w Zakrzówku oraz Zespół Dziecięcy „Koraliki” działający również przy CKiB w Zakrzówku.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne przeżywanie XXII Dnia Papieskiego.