43. Mały Konkurs Recytatorski

Za nami Gminne oraz Powiatowe Eliminacje do 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Centrum Spotkani Kultur w Lublinie. Konkurs obejmuje 4 kategorie wiekowe i są to klasy I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII. W zmaganiach brali udział uczniowie trzech szkół podstawowych z terenu naszej Gminy – z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sulowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku.

W etapie gminnym udział wzięło 17 uczniów. 8 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu:
Kategoria klasy I-II:
• Izabela Czuba – uczennica kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej w Sulowie,
• Alicja Grabowska – uczennica kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej w Sulowie.

Kategoria klasy III-IV:
• Olga Rozmus – uczennica kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Sulowie,
• Oliwia Zarzeczna – uczennica kl. III Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.

Kategoria klasy V-VI:
• Łucja Winiarska – uczennica kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku,
• Juliusz Szczęsny-Domarecki – uczeń kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku.

Kategoria klasy VII-VIII:
• Agata Zdanowska – uczennica kl. VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku.
• Emilia Zatorska – uczennica kl. VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.

Natomiast w eliminacjach na szczeblu powiatowym udział brało ponad 60 uczniów z terenu Powiatu Kraśnickiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 4 uczniów. W gronie laureatów znalazł się uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku – Juliusz Szczęsny-Domarecki, któremu składamy ogromne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

Ponadto dwie uczennice z terenu naszej Gminy otrzymały wyróżnienia. Są to: Emilia Zatorska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy oraz Łucja Winiarska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku.

Fotorelacje z etapu Gminnego oraz Powiatowego dostępne do obejrzenia na naszym Facebooku.